ertnews.gr

Ήττα – υποβιβασμός για τον Αρκαδικό

21/05 07:10
Ήττα – υποβιβασμός  για τον Αρκαδικό

Δεν κατάφερε ο Αρκαδικός να ισοφαρίσει τη σειρά στο κλειστό της Τρίπολης αφού το Ψυχικό επικράτησε με 72-66 και μετά από δύο χρόνια παρουσίας στην Α2 Μπάσκετ των ανδρών η ομάδα της Τρίπολης υποβιβάστηκε στην Β΄ Εθνική.

Οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους Αρκάδες αφού είχαν το προβάδισμα από την αρχή έως το τέλος του αγώνα και μόνο στην 3η περίοδο κινδύνεψαν, όταν ο Αρκαδικός κατάφερε να μειώσει σε 52-57 αλλά οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με επιμέρους σκορ 25-14 στην τέταρτη περίοδο και εξασφάλισαν την παραμονή τους.

Δεκάλεπτα: 18-28, 34-48, 52-57, 66-82

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Δεσποτάκης): Βλάχος 3, Σίνης, Μούκας 8 (1), Προδρόμου, Μαραγκάκης 4, Τζαϊδάς, Πελτιέρ 3 (1), Γαρμπής 15 (3), Αποστολίδης 5 (1), Τζουγκαράκης 28.

ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Νίκου 10, Νοέας 17 (1), Χουχούμης, Ψαθάς, Παπαδημητρίου 7 (1), Ντιαλό 3, Παύλος 25 (6), Χαραλάμπης 1, Μπάλος, Παπαδιονυσίου 3 (1), Τσιώκος 12, Αναγνωστάκης 4.

ΠΗΓΗ ΦΩΤΟ: Βασίλης Κούβαλης