Η Μπάγερν Μονάχου «απέδρασε» από τη Φρανκφούρτη, 1-0 την Άιντραχτ

Το «χτύπημα» του Λιρόι Σανέ αποδείχθηκε αρκετό για τη Μπάγερν Μονάχου, η οποία πήρε το «διπλό» στην έδρα της Άιντραχτ Φρανκφούρτης με 1-0.

Με «λυτρωτή» τον Λιρόι Σανέ, ο οποίος μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 67ο λεπτό αντί του Ζάμπιτσερ και σκόραρε το νικητήριο τέρμα των Βαυαρών πέντε λεπτά αργότερα (71’) η Μπάγερν πήρε το «διπλό» στην Φρανκφούρτη απέναντι στην Άιντραχτ και στην χειρότερη περίπτωση θα διατηρήσει τη διαφορά ασφαλείας του +6 από τη Μπορούσια Ντόρτμουντ (παίζει την Κυριακή στην έδρα της Άουγκσμπουργκ).

Δεύτερη διαδοχική νίκη για την πρωτοπόρο της Μπουντεσλίγκα, η οποία μετά το «βαρύ» 4-2 από την Μπόχουμ «απάντησε» με το 4-1 επί της Γκρόιερ Φιρτ και το σημερινό 1-0 επί της Άιντραχτ, η οποία γνώρισε την τρίτη συνεχόμενη ήττα της.