Ντόρτμουντ-Χοφενχάιμ 3-2: Την έσωσε ο Χάαλαντ στις καθυστερήσεις (video)

Ο… άνθρωπος της τελευταίας στιγμής αποδείχτηκε ο Έρλινγκ Χάαλαντ για την Ντόρτμουντ.

Ο Νορβηγός έγινε ο «ήρωας» της ομάδας του, αφού πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 92ο λεπτό, για το 3-2 επί της Χόφενχαϊμ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ρέινα στο 49ο λεπτό με τους φιλοξενούμενους να απαντούν στο 61ο λεπτό με τον Μπαουγκάρτνερ. Η Ντόρτμουντ βρέθηκε ξανά στην θέση του… οδηγού με τον Μπέλινγχαμ στο 69ο λεπτό, αλλά η Χοφενχάϊμ δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και ισοφάρισε στο 90ο με τον Νταμπούρ.

Ο Χάαλαντ, όμως ήταν εκεί για να αποτρέψει μία νέα γκέλα της Ντόρτμουντ που βρίσκεται στο «ρετιρέ», με 6 βαθμούς, μαζί με τη Βόλφσμπουργκ, η οποία, όμως έχει αγώνα λιγότερο.

Πηγή φωτό: BVB/Twitter