ertnews.gr

Νέα «γκέλα» η Γιουνάιτεντ, σπουδαίο διπλό η Νιούκαστλ (Highlights)

26/02 19:20

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για ένα ακόμη παιχνίδι στην Premier League δεν κατάφερε να φύγει νικήτρια, καθώς έμεινε στο «μηδέν» κόντρα στην Γουότφορντ στο «Ολντ Τράφορντ» και αν αύριο η Άρσεναλ νικήσει τη Λίβερπουλ, θα δει τους «κανονιέρηδες» να την εκτοπίζουν από την τέταρτη θέση.

Σε άλλες συναντήσεις της 27ης αγωνιστικής, η Νιούκαστλ απέδρασε με το διπλό από το γήπεδο της Μπρέντφορντ επικρατώντας με 2-0 χάρη σε γκολ που πέτυχαν οι Ζοέλιντον στο 33′ και Γουίλοκ στο 44΄. Αξίζει να σημειωθεί, πως οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν από το 11ο λεπτό και μετά με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Ντασίλβα.

Με αυτή τη νίκη, η Νιουκάστλ αύξησε την απόσταση στους +4 βαθμούς από τη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ η Μπέρνλι, που επίσης δίνει τον υπέρ πάντων αγώνα για την παραμονή, απέσπασε ισοπαλία 1-1 στο «Σέλχαρστ Παρκ» από την Κρίσταλ Πάλας. Οι «αετοί» είχαν μοιραίο τον Μιλιβόγεβιτς, που ισοφάρισε με αυτογκόλ το προβάδισμα της ομάδας του.

Νωρίτερα, η Τότεναμ δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στη Λιντς και επιβλήθηκε με το εμφατικό 4-0 στο «Έλαντ Ρόουντ».

Σπουδαίο διπλό πανηγύρισε και η Άστον Βίλα με 2-0 στην έδρα της Μπράιτον. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κας στο 17ο λεπτό του αγώνα, ενώ ο Ουότκινς στο 68′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.